Filtracja mgły olejowej Filtracja cieczy przemysłowych Filtracja magnetyczna

Montaż FX6002 na MAZAK Quick Turn Nexus 350 II MY

 

Jednostka: FX6002

Maszyna: MAZAK Quick Turn Nexus 350 II MY

Sposób montażu: Słup z nadstawką (7000EST)

Akcesoria dodatkowe: F-monitor (1. generacja), Filtr wtórny 7000AFA

W celu odpowiedniego doprowadzenia do komory obróbczej przewodu, mającego na celu połączenie jednostki FX6002 filtrującej szkodliwe opary z komorą obróbczą maszyny MAZAK QUICK TURN NEXUS 350 II MY zastosowano do montażu słup z nadstawką (7000EST).
Jest to opcja, która w przypadku braku możliwości montażu bezpośrednio na maszynie, pozwala w łatwy sposób doprowadzić przewód odciągowy do komory obróbczej przez bok maszyny. Rozwiązanie to jest korzystne w przypadku gdy nie chcemy zajmować przestrzeni na hali produkcyjnej przez stojak podłogowy, a umiejscowienie oprzyrządowania maszyny, nie pozwala na montaż wspornika do ściany bocznej maszyny lub montaż wspornika montowanego na maszyny.

 

 Zródło: Baza danych Filtermist

 

 

Widoczny na zdjęciu kolektor mgły olejowej FX6002 połączono z  komorą obróbczą maszyny, poprzez wyprowadzenie króćca prostego średnicy 200mm z elastycznym - olejoodpornym przewodem odciągowym.
Ważne jest, aby przewód został odpowiednio naciągnięty, bez zbędnych wydłużeń, gdyż zapewni to nie gromadzenie się medium w kolankach. Dzięki zastosowaniu filtra wtórnego 7000 AFA, powietrze powracające na halę produkcyjną jest oczyszczone z powstającego w komorze dymu, przykrego zapachu oparów oraz bardzo drobnych cząsteczek cieczy.
Umiejscowiony w tym przypadku na części górnej słupa F-monitor pierwszej generacji, pozwala na stałą kontrolę poprawności działania kolektora mgły olejowej oraz informuje użytkownika o konieczności przeprowadzenia serwisu, bez konieczności zbliżania się do urządzenia.